Úvod Aktuality - archív Galéria - archív
škola v médiach 2009/10 2010/11 2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19 2019/20

Archív - aktuality šk.rok 2018/2019

<< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >>
Najkrajšie knihy Slovenska za rok 2018vložené: 02. 05. 2019

viac foto v galérii

Dňa 25. 04. 2019 sme sa zúčastnili vyhlásenia výsledkov súťaže „Najkrajšie knihy Slovenska za rok 2018“, ktorej usporiadateľom je BIBIANA – Medzinárodný dom umenia pre deti v Bratislave a spoluorganizátormi sú Ministerstvo kultúry SR, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Slovenská národná knižnica a Zväz polygrafie na Slovensku.

 

Cieľom súťaže je oceniť výtvarnú úroveň a kvalitu polygrafického spracovania publikácií knižného charakteru. Prihlásené knihy hodnotila dvadsaťčlenná odborná porota podľa výtvarných a polygrafických kritérií. Každý rok tak vzniká ocenená kolekcia najkrajších dvadsiatich kníh.

 

Tento rok sa opäť medzi víťazov zaradili aj žiaci zo Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline –Dominika Klocáňová (bývalá absolventka, ktorá minulý školský rok úspešne zmaturovala) s knihou „Vnútro“, Vittoria Stančíková z II. A s knihou „Príbeh fotky“ a Tatiana Šišková z I.A s knižkou „Zvrat udalostí“. Medzi ocenené vydavateľstvá sa zaradila aj naša škola.

Tešíme sa z úspechu našich žiačok a ďakujeme im za reprezentáciu školy na tejto významnej súťaži. Výsledky súťaže sú zverejnené pod odkazom - http://www.bibiana.sk/sk/podujatia/najkrajsie-knihy-slovenska-2018.

Ocenenia:

Súkromná stredná umelecká škola v Žiline – Vnútro

Dominika Klocáňová – Vnútro

Súkromná stredná umelecká škola v Žiline – Príbeh fotky

Vittoria Stančíková – Príbeh fotky

Súkromná stredná umelecká škola v Žiline – Zvrat udalostí

Tatiana Šišková – Zvrat udalostí

 

Mgr. Katarína Rybárová



Štúrovo pero 2019vložené: 02. 05. 2019

viac foto v galérii

Dňa 13. apríla 2019 sme sa vybrali do Krajskej knižnice Ľudovíta Štúra vo Zvolene na vyhlásenie výsledkov celoslovenskej súťaže školských časopisov „Štúrovo pero“. Pozvaním na prezentáciu výsledkov sa zaraďujeme ku školám, ktoré majú najlepšie školské časopisy.

Vypočuli sme si hodnotenie nášho časopisu ART NEWS TEN a môžeme smelo povedať, že každým rokom robíme krôčik vpred ku kvalitnejším umeleckým novinám. Pochválili nás nielen za grafickú stránku, ale aj za obsahovú stránku, hoci je stále priestor na zlepšenie úrovne časopisu po stránke novinárskej. Preto si myslím, že aj keď sme sa neumiestnili na stupienku víťazov, táto súťaž nám určite pomôže rozvíjať našu „novinársku dušu“.

Fotografie z podujatia zabezpečila Marion Iveta Chrtová z III.A, Ľudovíta Štúra výtvarne stvárnil Michal Mordel z I.A. Veľké poďakovanie patrí našej pani učiteľke Mgr. Helene Kučerovej, ktorá rediguje školský časopis.

Stella Surmová, I.A



Návšteva lezeckého centra LA SKALAvložené: 02. 05. 2019

viac foto v galérii

Dňa 16. 04. 2019 otvorilo jedno z najväčších a najmodernejších žilinských lezeckých centier LA SKALA svoje brány aj žiakom 1. a 2. ročníka zo Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline.

Skúsenosť s rôznymi stupňami obtiažnosti lezeckých stien (vrátane boulderingu) priniesla našim mladým športovcom okrem psychickej pohody a radosti nevyhnutné odhodlanie k pohybu. Profesionálny prístup certifikovaných inštruktorov vzbudil veľký záujem u našich žiakov o túto adrenalínovú športovú aktivitu. Vedenie školy plánuje pokračovať v uvedenej spolupráci aj v školskom roku 2019/2020.

Mgr. art. Anna Brunová



Nové pohľady na modernuvložené: 29. 04. 2019

viac foto v galérii

Dňa 25. 04. 2019 sa žiaci 4. ročníka zo Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline zúčastnili  cyklu prednášok a medzinárodnej vedeckej konferencie na tému „Nové pohľady na modernu – československá architektúra 1918 – 1948“, ktorá sa uskutočnila v Novej Synagóge v Žiline.

Konferencia sa venovala funkcionalistickej architektúre, ktorej tému podčiarkol aj priestor Behrensovej synagógy. Program prednášok  bol spojený s prezentáciou dobovej architektúry a jej odkazom pre 21. storočie. Osobitná pozornosť bola venovaná žilinskej moderne z obdobia 1918 – 1948 a modernému bývaniu v 30. rokoch 20. storočia. Po prednáškach pedagógov Ing. arch. Michala Bogára, PhD. a doc. Ing. arch. Jarmily Húsenicovej, PhD. z o Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a prof. Ing. arch. Vladimíra Šlapetu z Vysokého učení technického v Brne, boli ďalšie prezentácie venované konkrétnym témam a analýze architektonických objektov zo Slovenska a Čiech. Uvedeného bodu programu sa veľmi dobre zhostila  Bc. Barbora Benčiková, ktorá pôsobí vo vile Tugendhat v Brne.

Konferencia a prednášky mali upozorniť na dialóg medzi tvorbou, či už z hľadiska exteriéru ako aj interiéru a staviteľstvom z 1. polovice 20.storocia a dnešným vnímaním architektúry v kontexte trvalej udržateľnosti, spojenej s novými technickými a materiálovými možnosťami v stavebníctve.

Mgr. art. Róbert Záhoranský



Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky v školskom roku 2018/2019vložené: 29. 04. 2019

Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky overuje úroveň osvojených vedomostí a zručností žiakov a ich schopnosť aplikovať teoretické poznatky pri riešení konkrétnych praktických úloh. Dňa 16. apríla 2019 sa uskutočnila obhajoba maturitných prác žiakov Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline, ktorej sa zúčastnilo 58 žiakov.

Obhajoby maturitných prác v školskom roku 2018/2019 sa uskutočnili za účasti predsedov predmetových maturitných komisií – Mgr. art. Michal Hanula (Škola úžitkového výtvarníctva v Ružomberku) pre produktový dizajn, Mgr. art. Eva Tkáčiková (Škola úžitkového výtvarníctva v Košiciach) pre priestorový dizajn, Mgr. art. Iveta Ochránková (Stredná umelecká škola v Trenčíne) pre grafický dizajn a Mgr. art. Marek Bitarovský (Stredná umelecká škola v Trenčíne) pre reklamný dizajn. Žiaci 4. ročníka predstavili maturitné práce na vysokej profesionálnej úrovni, čo ocenili aj pozvaní hostia a predsedovia predmetových maturitných komisií.

Špecifikom tohtoročnej praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky boli externé priestory, v ktorých žiaci obhajovali svoje maturitné práce – grafici v Rosenfeldovom paláci v Žiline, výtvarníci a dizajnéri v Novej synagóge v Žiline a priemyselní dizajnéri v Ciachovni pri Považskej galérii umenia v Žiline.

Vedenie školy ďakuje všetkým pedagogickým zamestnancom, ktorí sa podieľali na organizácii a realizácii praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky.

Ing. Václav Dostálek, riaditeľ školy



2 % PRE NAŠU ŠKOLUvložené: 13. 02. 2019

Vážení rodičia a priatelia našej školy, aj v tomto roku máte možnosť podporiť zlepšenie kvality vzdelávania na Súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline tým, že dobrovoľne poukážete 2 % resp. 3 % zo zaplatenej dane za rok 2018.

Tlačivo je k dispozícii na www stránke školy, prípadne na sekretariáte SSUŠ.

Informácie k poukázaniu zaplatenej dane z príjmu:
IČO: 42213495
Právna forma: Nadácia
Obchodné meno (názov): NADÁCIA KUBIKUM
Sídlo: Hálkova 2968/22, 010 01 Žilina

Vyplnené tlačivá (Vyhlásenie, Potvrdenie o zaplatení dane..., pri darovaní 3 % aj Potvrdenie o vykonávaní dobrovoľníckej činnosti) stačí odovzdať v škole, odovzdanie na Daňový úrad zabezpečíme.
Ďalšie informácie o poukázaní 2 % zo zaplatenej dane za rok 2018 získate na čísle telefónu 0917 449 367.
2%  zaplatenej dane nie sú sumou "navyše", ale časťou Vášho povinného odvodu. Vaša poukázaná čiastka bude použitá na rozvoj vzdelávania a zlepšenia materiálnych podmienok študentov v SSUŠ Žilina. Ak niekto z Vášho okolia necháva 2% z daní štátu, skúste ho osloviť v našom mene.

Termíny na odovzdanie na daňový úrad:

firmy, SZČO, živnostníci – do 01. 04. 2019

zamestnanci – do 30. 04. 2019

 

TLAČIVO

ĎAKUJEME VÁM

Ing. Václav Dostálek, riaditeľ



Kurz na ochranu života a zdraviavložené: 23. 04. 2019

Čas pred veľkonočnými prázdninami na Súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline patril nielen našim maturantom a ich príprave na obhajobu praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky, ale aj Kurzu na ochranu života a zdravia, ktorého sa pravidelne zúčastňujú žiaci 3. ročníka. Tohtoročný účelový kurz sme zamerali na riešenie mimoriadnych udalostí, civilnú ochranu a pobyt v prírode.

Do programu účelového kurzu sme zaradili aj turistické a športové aktivity v lokalite Strečno. Na stanovištiach v Lesoparku Chrasť si tretiaci overili svoje schopnosti pri riešení mimoriadnych situácií, osvojili si zásady poskytovania prvej pomoci a získali základné informácie o pobyte v prírode, ktorý bol spojený so základmi topografie a orientácie v teréne. Zaujímavú ukážku výcviku vodiaceho psa prezentovala PaedDr. Iveta Homolová, ktorá aktívne spolupracuje s Výcvikovou školou pre vodiace a asistenčné psy.

Vedenie školy ďakuje za spoluprácu všetkým pedagogickým zamestnancom, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii účelového kurzu.

PaedDr. Peter Majer



Cesta k emocionálnej zrelostivložené: 15. 04. 2019

Cesta k emocionálnej zrelosti je výchovno-vzdelávací program, ktorý rozvíja základné znaky emocionálnej inteligencie. Obsah programu je postavený na metódach sociálno-psychologického tréningu, metódach zvyšovania sociálnych kompetencií, sociálneho učenia a aktivitách neformálneho vzdelávania. Žiaci sa učia spoznávať seba a svojich spolužiakov, adekvátne komunikovať s okolím, správne riešiť konflikty, byť tolerantní a znášanliví, znižovať agresivitu a rozvíjať asertívne správanie.

Ambíciou programu je začať s procesmi sebauvedomenia a emocionálneho dozrievania mladých ľudí v školskom a mimoškolskom prostredí. Program realizujeme v podmienkach Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline pre žiakov 1. ročníka. V aktuálnom školskom roku sa vzdelávacie stretnutia s výchovným poradcom uskutočnia 15. 04. 2019 a 24. 04. 2019.

PaedDr. Peter Majer



Erasmus+ – Spolupráca v oblasti inovácií a výmena osvedčených postupovvložené: 15. 04. 2019

viac foto v galérii

Strategické partnerstvo Erasmus+ „Československá vzájomnosť v umeleckých remeslách“ vzniklo v školskom roku 2016/2017 na základe spoločného rozhodnutia Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline a Strednej umeleckopriemyselnej školy v Jihlave spolupracovať na rozvíjaní odborného vzdelávania a prípravy umeleckého zamerania prostredníctvom uplatnenia netradičných vyučovacích metód a technologických postupov v odevnom, grafickom, fotografickom, priestorovom, produktovom a reklamnom dizajne.

Dňa 11. apríla 2019 sa uskutočnila v Mestskom divadle v Žiline vernisáž výtvarných prác žiakov zo zúčastnených škôl. Prezentačná výstava zároveň predstavuje záverečnú etapu realizácie spoločného projektu, ktorý je realizovaný partnerskými školami od septembra 2017 do augusta 2019.

Hlavným cieľom spolupráce bolo prepojiť odborné vzdelávanie umeleckého zamerania s praktickou činnosťou, implementovať  odborné techniky do výchovno-vzdelávacieho procesu a vymeniť si osvedčené postupy práce medzi partnerskými školami. Do projektu bola zapojená skupina 8 pedagogických zamestnancov a 24 žiakov z každej strednej školy. Počas realizácie projektu sa uskutočnili štyri pracovné stretnutia orientované do štyroch oblastí odborného vzdelávania a prípravy umeleckého zamerania – maľba, kresba, fotografia a výtvarný objekt.

Počas pracovných workshopov v partnerských krajinách boli realizované sprievodné akcie – spoločná jazyková príprava, kultúrne podujatia a spoločenské aktivity. Každé česko-slovenské stretnutie bolo ukončené spoločnou výstavou a vernisážou.
Žiaci získali nové vedomosti, zručnosti a kompetencie v rozsahu 12 dní podľa vytvoreného popisu jednotiek učenia v systéme ECVET a potrebné informácie o pracovnom prostredí, pracovných nástrojoch, technikách a technologických postupoch v oblasti výtvarného umenia a dizajnu (textilné techniky, počítačová grafika, linoryt a umelecká fotografia). Strategické partnerstvo prispelo k inovácii odborného vzdelávania a prípravy a ku zefektívneniu vyučovania odborných predmetov umeleckého zamerania v partnerských školách.

Ing. Václav Dostálek, riaditeľ školy


INEKO – Aktuálne hodnotenie základných a stredných škôlvložené: 15. 04. 2019

Súkromná stredná umelecká škola v Žiline sa opäť umiestnila medzi tromi najlepšie hodnotenými  strednými odbornými školami v meste Žilina. Vyplýva to z aktuálneho hodnotenia základných a stredných škôl za obdobie 2015 – 2018, ktoré zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) dňa 10. apríla 2019. Naša škola zároveň patrí medzi desať najlepšie hodnotených stredných odborných škôl v Žilinskom kraji.

Aktualizované rebríčky základných a stredných škôl sú doplnené o nové údaje, napr. nezamestnanosť absolventov stredných škôl, mimoriadne výsledky žiakov (podľa údajov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR), využívanie digitálnych technológií vo vyučovaní, finančné zdroje na žiaka, údaje o pridanej hodnote vo vzdelávaní u absolventov stredných škôl z roku 2018 a pod.

Súkromná stredná umelecká škola v Žiline získala hodnotenie 6,3 – škola s veľmi dobrými výsledkami - http://skoly.ineko.sk/skola/?ID=2061&d=2018.

Stotožňujeme sa s vyhlásením INEKO, že rebríčky komplexne nehodnotia kvalitu školy, ale informujú o výsledkoch žiakov. Výsledky zároveň nezohľadňujú rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi ako je výchovno-vzdelávací proces, nepokrývajú obsah odborného vzdelávania umeleckého zamerania a nemerajú ani získané kompetencie žiakov.

Ing. Václav Dostálek, riaditeľ školy



<< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >>
Partneri školy:

artregister

PGU
Ochrana osobných
údajov




© Copyright 2017 CENTRAL ART REGISTER s.r.o., Všetky práva vyhradené