Úvod Aktuality - archív Galéria - archív
škola v médiach 2009/10 2010/11 2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19 2019/20

Archív - aktuality šk.rok 2017/2018

<< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >>
Netradičné vyučovanie telesnej a športovej výchovyvložené: 13. 11. 2017

viac foto v galérii

3P – Priestor pre pohyb“ je názov interaktívneho vzdelávacieho programu v oblasti súčasného tanca, s ktorého obsahom sa oboznámili aj žiaci 4. ročníka Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline na vyučovacích hodinách telesnej a športovej výchovy.

V dňoch 06. 11. 2017 a 07. 11. 2017 absolvovali prednášku s projekciou a pohybový workshop pod vedením tanečnej umelkyne Zuzany Burianovej z tanečného divadla Alternatív v Žiline. V priestoroch Stanice Žilina – Záriečie predstavila históriu tanca od klasických tanečných techník až po experimentálne tanečné a pohybové variácie.
Prostredníctvom interaktívneho prístupu, priameho kontaktu s profesionálnou umelkyňou a nástrojov zážitkového vzdelávania sa žiaci oboznámili so súčasným tancom a získali informácie o možnostiach pohybovo-tanečného vzdelávania.

Špecifikom interaktívneho vzdelávacieho programu na našej škole sa stalo prepojenie tanečného a výtvarného umenia, pretože tanec predstavuje nielen prostriedok na podporu fyzického a duševného zdravia, ale aj aktivitu podporujúcu kreativitu, predstavivosť a sebavyjadrenie.

PaedDr. Peter Majer 



DEŇ OTVORENÝCH DVERÍvložené: 17. 10. 2017
Všetkých záujemcov o štúdium na našej škole, ale aj ostatných priaznivcov umenia pozývame na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ, ktorý sa uskutoční dňa 8. novembra 2017 v čase od 8:00 hod. do 16:00 hod.

Budete mať príležitosť oboznámiť sa s možnosťami štúdia, navštíviť vyučovacie hodiny a vyskúšať si svoj talent.

Tešíme sa na vás.

Pozvánka

Ing. Václav Dostálek, riaditeľ školy



ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE PRE UCHÁDZAČOV O ŠTÚDIUM NA NAŠEJ ŠKOLE V ŠKOLSKOM ROKU 2018/2019vložené: 22. 09. 2017
Na štúdium sa prijíma na základe talentovej skúšky a preto sme pre záujemcov o štúdium na našej škole pripravili „Prípravný kurz kreslenia“, na ktorý sa môžete prihlásiť prostredníctvom elektronickej prihlášky na odkaze:   http://www.skolaumenia.sk/kurzy-kreslenia.php .

Zároveň  sme pre Vás pripravili dňa  08. 11. 2017 „Deň otvorených dverí“. Srdečne Vás pozývame.

V prípade, že Vám tento termín nebude vyhovovať, môžete si dohodnúť osobné stretnutie v inom termíne.
Všetky informácie pre uchádzačov o štúdium nájdete na našej stránke: http://www.skolaumenia.sk/prijmacie_skusky.php


Ing. Václav Dostálek
riaditeľ školy



Trestnoprávna zodpovednosť mládeževložené: 07. 11. 2017

viac foto v galérii

Medzi hlavné úlohy škôl a školských zariadení, ktoré rozvíjajú demokratické hodnoty a podieľajú sa na formovaní právnej spoločnosti, patrí formovanie právneho vedomia a právnej kultúry u svojich žiakov. Dňa 07. 11. 2017 začala na našej škole séria interaktívnych prednášok pre žiakov 1. ročníka s Bc. Martinou Suchánkovou z Mestskej polície v Žiline v oblasti trestnoprávnej zodpovednosti mládeže.

Pani inšpektorka sa zamerala na kriminalitu a delikvenciu mládeže a faktory ovplyvňujúce jej vznik, trestnoprávnu zodpovednosť mladistvých a trestnú činnosť páchanú v objektoch škôl, priblížila problematiku šikanovania a záškoláctva v školskom prostredí a  postihovanie mladistvých páchateľov v trestnom a občianskoprávnom konaní. Právne vedomie našich prvákov bolo upevnené relevantnými ustanoveniami z trestného zákona a trestného poriadku.

Preventívne aktivity, ktoré realizujeme v spolupráci s Mestskou políciou v Žiline, vychádzajú zo Stratégie prevencie kriminality, extrémizmu a sociálno-patologických javov v Súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline, ktorú sme prijali v roku 2016.

PaedDr. Peter Majer



iBobor po prvýkrát na našej školevložené: 07. 11. 2017
iBobor je medzinárodná súťaž pre žiakov základných a stredných škôl so záujmom o informatiku.Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem žiakov o informačné a komunikačné technológie a ich aktívne využívanie v školskom a mimoškolskom prostredí. Zámerom súťaže je motivovať žiakov do intenzívneho a kreatívneho využívania moderných technológií pri učení sa.

Dňa 06. 11. 2017 sa 15 žiakov 1. ročníka rozhodlo otestovať svoje vedomosti z informatikya počas 40 minút riešilo 15 náročných úloh so zameraním na fakty, algoritmizáciu a programovanie, porozumenie informáciám, logiku, technické otázky z oblasti informatiky, praktické využitie informačno-komunikačných technológií a matematické základy informatiky. Medzi najúspešnejších riešiteľov školského kola 11. ročníka súťaže v kategórii „Juniori“ patrili Veronika Pinčiarová, Zoja Kováčová a Denis Ďuriš z I.A. Našim juniorským iBobríkom gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom ročníku súťaže. Doplňujúce informácie o súťaži sú dostupné na internetovej stránke www.ibobor.sk.

Vyhodnotenie súťaže

PaedDr. Peter Majer a Ing. Bc. Ondrej Malík 



Škola priateľská k deťom v školskom roku 2017/2018vložené: 06. 11. 2017
Súkromná stredná umelecká škola v Žiline sa v aktuálnom školskom roku opäť uchádza o titul „Škola priateľská k deťom“. Cieľom programu Slovenského výboru pre UNICEF je vytvoriť v škole prostredie, v ktorom sa každé dieťa cíti bezpečne, dobre, sebaisto a do ktorého chodí s radosťou. Škola priateľská k deťom nielen učí o právach dieťaťa, ale nimi aj žije a nastavuje rámec fungovania vzťahov medzi deťmi, pedagógmi a rodičmi.

V školskom roku 2017/2018 plníme kritériá základnej úrovne:1. informovanie o programe „Škola priateľská k deťom“, 2. nástenka venovaná právam detí a spolupráci s UNICEF, 3. práva detí v školskom vzdelávacom programe, 4. zapájanie školy do aktivít Slovenského výboru pre UNICEF, 5. aktívna žiacka školská rada.

Zámerom programu je zvýšiť informovanosť žiakov školy o uplatňovaní ľudských práv, pochopiť kultúrne rozdiely vo svete, pripraviť žiakov na zodpovedný život v slobodnej spoločnosti a zvýšiť ich účasť na občianskych aktivitách. Doplňujúce informácie o programe „Škola priateľská k deťom“ sú dostupné na www.unicef.sk.

PaedDr. Peter Majer



Finančná podpora Nadácie Poštovej banky – Nápad pre folklór – Ukáž savložené: 06. 11. 2017

viac foto v galérii

Súkromná stredná umelecká škola v Žiline realizuje v školskom roku 2017/2018 projekt „Súčasnosť tradície“, na ktorý získala dotáciu z grantového programu Nadácie Poštovej banky „Nápad pre folklór – Ukáž sa“ vo výške 1 200,00 EUR. Cieľom projektu je rozvíjať vzťah žiakov a verejnosti ku kultúrnemu odkazu našich predkov a prezentovať tradičné techniky v súčasnom umení a dizajne. Projekt reaguje na aktuálnu potrebu zachovania významných prvkov kultúrneho dedičstva stredného Slovenska (modrotlač, výroba drevených hračiek) v povedomí nastupujúcej generácie mladých umelcov.

Minulý týždeň sa uskutočnila séria workshopov modrotlače pre žiakov školy a širokú verejnosť pod odborným vedením Mgr. art. Mateja Rabadu. Modrotlač je tradičná technika farbenia látky indigom (prírodným pigmentom modrej farby), na ktorú sa nanáša vzor pomocou takzvanej „rezervy“, t.j. zmesi zamedzujúcej zafarbenie látky v mieste vzoru. Na naše územie sa táto technika dostala z Holandska a Nemecka v 18. storočí a v roku 2016 bola zapísaná do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska. Matej Rabada predstavil nielen históriu, ale aj náročné technologické postupy výroby modrotlače a predviedol tradičné i moderné spôsoby nanášania rezervy (papu) pomocou drevených foriem a sieťotlače.

Workshopy modrotlače boli realizované v rámci 17. ročníka celoslovenského podujatia „Týždeň celoživotného učenia“, ktorý je organizovaný pod záštitou Slovenskej komisie pre UNESCO.

Mgr. art. Daniela Mládenková a PaedDr. Peter Majer



Cesta k emocionálnej zrelostivložené: 06. 11. 2017
Výchovno-preventívny program „Cesta k emocionálnej zrelosti“ realizuje Súkromná stredná umelecká škola v Žiline pre žiakov 1. ročníka od školského roku 2016/2017. Ambíciou programu je začať s procesmi sebauvedomenia a emocionálneho dozrievania žiakov v školskom a mimoškolskom prostredí. Jeho obsah je postavený na metódach sociálno-psychologického tréningu, metódach zvyšovania sociálnych kompetencií, sociálneho učenia a aktivitách neformálneho vzdelávania.

Program rozvíja základné znaky emocionálnej inteligencie – žiaci sa učia spoznávať seba a svojich spolužiakov, adekvátne komunikovať s okolím, správne riešiť konflikty, byť tolerantní a znášanliví, znižovať agresivitu a rozvíjať asertívne správanie. V dňoch 06. 11. 2017 a 07. 11. 2017 sme uskutočnili počas triednických hodín aktivity zážitkového učenia so zameraním na sebapoznávanie, riešenie konfliktov a rozvíjanie pozitívnych vzťahov v triednom kolektíve.

Program „Cesta k emocionálnej zrelosti“, ktorý realizujeme v aktuálnom školskom roku, sa stal súčasťou adaptačného programu žiakov 1. ročníka s názvom „We love school and art“, ktorý finančne podporilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v rámci rozvojového projektu Zdravie a bezpečnosť v školách 2017.

PaedDr. Peter Majer



Dňa 3. novembra 2017 sa vrátili...vložené: 06. 11. 2017

viac foto v galérii

...do dielní Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline dve úspešné absolventky našej školy, aby prezentovali Univerzitu Tomáše Bati v Zlíne. Simona Frková a Lenka Matejčíková prišli prezentovať našim štvrtákom možnosti štúdia na svojej novej škole. Predstavili nám očami vysokoškolských študentov jednotlivé študijné odbory a zamerania. Dozvedeli sme sa informácie o termínoch dní otvorených dverí, organizácii štúdia, podmienkach prijímacieho konania a termínoch na zaslanie prihlášok na štúdium v akademickom roku 2018/2019. Žiakom poskytli odpovede na mnohé otázky, ktoré na webovej stránke www.utb.cznenájdu. Vďaka za prezentáciu a milú návštevu, radi sme Vás videli...

Mgr. Andrea Vitteková 



Deň otvorených dverí na VŠVU v Bratislavevložené: 02. 11. 2017

viac foto v galérii

Dňa 27. 10. 2017 sa žiaci 3. a 4. ročníka Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline zúčastnili „Dňa otvorených dverí“ na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Príjemná atmosféra s možnosťou nahliadnutia do aktívneho procesu ateliérovej tvorby pomohla žiakom oboznámiť sa s organizáciou vyučovania, obsahom umeleckého vzdelávania a aktivitami jednotlivých katedier.

Individuálne konzultácie pripravených portfólií s pedagógmi vysokej školy a informácie o prijímacích skúškach spríjemnila prítomnosť absolventov našej školy. Doplňujúce informácie o štúdiu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave sú zverejnené na internetovej stránke www.vsvu.sk.

Pred návratom do Žiliny sme stihli pozrieť končiace výstavy „Drsná škola - súčasná grafika účtuje s dejinami“ a „Majster z Okoličného“, ktorá je inštalovaná v Slovenskej národnej galérii v Bratislave. Fotografie z podujatia zabezpečila Mgr. art. Daniela Mládenková.

Mgr. art. Anna Brunová



<< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >>
Partneri školy:

artregister

PGU
Ochrana osobných
údajov




© Copyright 2017 CENTRAL ART REGISTER s.r.o., Všetky práva vyhradené